dr n. med. Magdalena Grzonkowska     /     Tel: 881-324-185     /       


STRONA GŁÓWNA      /      O MNIE      /      PIERWSZA WIZYTA      /     

PIERWSZA WIZYTA


Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest wywiad, wraz z terapią. Pierwsza wizyta trwa do ok 1 h. Kolejne wizyty obejmują już tylko część zabiegową w związku z tym czas zabiegu nie przekracza 45 minut.

Podczas badania diagnostycznego przeprowadzany jest bardzo szczegółowy wywiad oraz badanie manualne, dzięki któremu akupunkturzysta zyskuje większą wiedzę odnośnie stanu zdrowia chorego i przebiegu dalszego leczenia.

Na pierwszą wizytę należy przyjść odpowiednio przygotowanym tzn. nie używać perfum, dezodorantów oraz nie nakłada makijażu – gdyż takie elementy jak kondycja skóry, jej odcień, czy chociażby naturalny zapach są często kluczowym aspektem, ułatwiającym postawienie trafnej diagnozy. Strój powinien być swobodny, nie krępujący ruchów i łatwy do zdjęcia (należy pamiętać, że punkty akupunktury znajdują się na całym ciele, co często wiąże się z obnażaniem konkretnej części ciała).

Igły używane do akupunktury są jednorazowe, ich średnica wynosi ok. 0,25 mm czym różnią się od tradycyjnych igieł iniekcyjnych. Przerwanie ciągłości skóry nie jest odczuwalne, pacjent czuje jedynie trafienie w punkt tzw. „odbicie”, które można opisać jako uczucie rozpierania.

Poprawa stanu zdrowia zależy od wielu czynników, należy mieć na uwadze, że choroba która powstawała w ciągu kilku tygodni, miesięcy czy lat nie zostanie całkowicie zlikwidowana podczas jednej wizyty. Proces leczenia przebiega adekwatnie do procesu chorobowego, można więc powiedzieć o powolnym wycofywaniu się wszystkich dolegliwości – przypomina to przewijanie filmu wstecz, można wówczas zauważyć pozornie nowe objawy – które pojawiły się kiedyś i „znikły”. Taki nowy obraz choroby jest czymś wręcz wyczekiwanym, świadczy to usuwaniu dolegliwości w kolejności odwrotnej do ich pierwotnego występowania.

Wszelkie informacje odnośnie procesu leczenia, czasu jego trwania i stosowanych procedur zostaną wyjaśnione podczas początkowych wizyt.


Wszelkie prawa zastrzeżone © M.Grzonkowska.